Triple-S: Fra nettbutikk-prosjekt til nye nettsider
Triple-S ble startet opp i 1991, og er i dag et selskap som fokuserer sin virksomhet rundt automatisering, digitalisering og nettverk og cyber security.
En helhetlig løsning for både innhold og salg
Triple-S hadde lenge adskilt nettbutikk, nettside og blogg, og ønsket heller ikke i første omgang å samle disse inn i én løsning. Gurusoft ble i utgangspunktet kun valgt som leverandør av nettbutikk integrert med Visma Business, men endte opp med å levere både nettbutikk og nettside i samme portal. Triple-S ønsket å skrive artikler for å fremme kunnskap og opplæring rundt produktene, så målet var å lage en nettside som også kunne brukes til salg.
Hvorfor Gurusoft?
“Vi så at Gurusoft Ecommerce kunne brukes på en god og effektiv måte”
- Sonia Pamela M. Saavedra, markedsansvarlig i Triple-S
Prosjektet:
-
B2B-handel
-
Integrasjon mot Visma Business
Etter litt justeringer av målbildet ble lansering av ny nettside hovedfokuset til Triple-S i fase én. Gurusoft Ecommerce sin plattform for innholdsmarkedsføring bidro til en tydelig forbedring av Triple-S sin gamle nettside, og de har i dag en stilren og informativ side. Målet videre ble å integrere nettbutikken i samme løsning, hvilket de i dag har fått til. Gurusoft har presentert en løsning hvor Triple-S kan skjule nettbutikken for uregistrerte brukere, og dermed først og fremst presentere de informative innholdssidene. Dagens løsning har bidratt til fine og brukervennlige sider for Triple-S.
Kommentar fra Triple-S
“Vi er godt fornøyd, og den nye nettsiden er en klar forbedring fra den tidligere løsningen”
- Sonia Pamela M. Saavedra, markedsansvarlig i Triple-S.
Driver du også en B2B-nettbutikk med optimaliseringsbehov?
Gurusoft som leverandør av nettbutikkløsning er spesielt godt egnet for B2B-aktører med tidvise unike - og ofte komplekse behov. Vi driver brukerdrevet produktutvikling, og sammen med kundene våre finner vi løsninger som optimaliserer handleprosessen i nettbutikken.
Ta kontakt med oss i dag for en demo av løsningen vår.
Ser du etter flere kundesaker?
Vel sjekk ut disse her!